Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoin wzrósł do prawie 5,4 mld dolarów.

Kontrakty terminowe OI Bitcoin wzrosły do wartości 5,3 mld dolarów.

Rosnące zainteresowanie kontraktami terminowymi na BTC wynika ze wzrostu cen Bitcoinów.

Całkowite otwarte zainteresowanie (OI) kontraktami terminowymi na Bitcoin Lifestyle nadal rośnie, ponieważ sama kryptokur waluta przynosi ogromne zyski cenowe. Rosnąca IOI w kontraktach terminowych BTC sugeruje nieco wyższy poziom zainteresowania kryptokurrency, prawdopodobnie z powodu wzrostu cen Bitcoinów. Bitcoin podobno zakończył ten miesiąc z około 30-procentowym wzrostem. Dziś, w ciągu kilku godzin, wiodąca waluta cyfrowa wzrosła do ponad 14.000 dolarów w okresie wyborów w USA.
OI w kontraktach terminowych na Bitcoin’a jest prawie cały czas wysoka.

Według informacji rynkowych ByBt, całkowita liczba otwartych pozycji w kontraktach terminowych na Bitcoin wynosi obecnie 5,35 mld USD. Należy zauważyć, że otwarte zainteresowanie liczbą kontraktów terminowych na Bitcoin (lub innych kontraktów pochodnych), które nie zostały rozliczone. Wcześniej, 23 października, wartość wszystkich otwartych odsetek wyniosła 5,17 miliarda dolarów. Zgodnie z aktualnymi danymi, w ciągu dwóch tygodni nastąpił wzrost o 0,18 miliarda dolarów.

Ponieważ Bitcoin nadal rośnie, jest bardziej prawdopodobne, że otwarte odsetki mogą przewyższać wszechczasowy haj (ATH) na poziomie 5,7 mld dolarów. Obecnie największy udział w otwartym obrocie kontraktami terminowymi na Bitcoin ma maltańska giełda kryptocurrency, OKEx. Według ByBt, wymiana OKEx stanowi 1,06 miliarda dolarów z całości otwartych odsetek. Binance, Chicago Mercantile Exchange (CME) i BitMEX posiadają odpowiednio około $0.85, $0.78, $0.62 mld.

Inflacja w Turcji osiąga najgorsze wartości, podczas gdy Bitcoin wspina się na szczyt
Alarm: Wieloryb Bitcoin przenosi 104 miliony dolarów za mniej niż 10 dolarów.
Trudności z wydobyciem Bitcoinów spadają do drugiego największego poziomu
Ciężki ruch wielorybów Bitcoinów w niedzielę nadal wpływa na BTC?

Bitcoin surge to $14K

Dodatkowo, według Skew, platformy do analizy rynku kryptograficznego, wolumen wymiany Bitcoinów na 24 godziny na dobę wyniósł ponad 5 miliardów dolarów. Należy zauważyć, że rosnące zainteresowanie instrumentami pochodnymi Bitcoinów w pewnym stopniu odnosi się do byczego trendu w cenie krypto waluty. Messari wyjaśnił to w jednej z ostatnich publikacji.

„Macro Outlook: Bitcoin i wybory w USA“, wysoka stopa procentowa w połączeniu z rosnącą ceną Bitcoinu przesunęła się z prawie 4000 dolarów w marcu, ponieważ gospodarka światowa zamknęła się z powodu COVID do 14000 dolarów dzisiaj – to może być dobre dla Bitcoinu“.